Шестой школьный день

Дорогие друзья!

     Каждый субботний день Вы можете провести в семье, с друзьями, посетить библиотеку.

   Мы предлагаем Вам провести субботний день в школе. Вашему вниманию здесь будет предложено:  

·         веселые спортивные эстафеты в спортзале;          

·         работа консультационного пункта социально-педагогической   службы;

·         работа в компьютерном кабинете;

·         cпортивные игры по интересам;  

·         конкурсные и развлекательные программы;

·         культурно-массовые мероприятия по группам – экскурсии, турпоходы, викторины, творческие мастерские и др.

   Приходите, мы ждём вас!

 

Культурна – асветніцкі марафон (праект) “Цягнікі памяці”

развернуть

Інфармацыйная карта праекта

Назва праекта

Культурна – асветніцкі марафон (далей - праект) “Цягнікі памяці”

Стадыя развіцця праекта

Дзейнічаючы

 

Мэта і задачы праекта

Мэта праекта:

     фарміраванне каштоўнасных адносін да Радзімы, разуменне важнасці захавання гістарычнай памяці

Задачы праекта:

     стварыць умовы для фарміравання грамадзянска-патрыятычных пачуццяў і разумення вучнямі дачынення да спраў і дасягненняў старэйшага пакалення на аснове сямейных, гістарычных каштоўнасцей;

     спрыяць фарміраванню пазітыўных адносін да дзяржаўных сімвалаў; развіццю інфармацыйнай культуры ўдзельнікаў марафону

Тэрмін рэалізацыі

01.09.2023-31.05.2024

 

Мэтавая група праекта

Вучні, педагогі, бацькі (законныя прадстаўнікі), кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні, педагог– арганізатар, прадстаўнікі зацікаўленых устаноў

Кароткі змест праекта

Дзейнасць праекта разлічана на 1 навучальны год. Першая субота месяца прысвечана культурна-асветніцкаму марафону “Цягнікі памяці”.

Вучні, педагогі, бацькі (законныя прадстаўнікі) і ўсе зацікаўленыя могуць прыняць удзел у даследчай, творчай рабоце, выхаваўчых мерапрыемствах у рамках праекта

 

УВОДЗІНЫ

      Школа адыгрывае асаблівую ролю і ў працэсе прававой сацыялізацыі, мэтанакіравана фарміруючы паўнавартаснага члена грамадства, здольнага арыентавацца ў прававым асяроддзі і дзейнічаць з поўным усведамленнем адказнасці за свае рашэнні і дзеянні. Менавіта ў працэсе выхавання вучняў адбываецца фарміраванне жыццёвай самастойнасці, умацаванне асобаснай, грамадска-арыентаванай пазіцыі.      

     Асноўнымі напрамкамі выхавання вучняў з’яўляюцца: ідэалагічнае выхаванне, якое вызначаецца прыярытэтамі развіцця беларускага грамадства, з’яўляецца асновай зместу выхавання і накіравана на фарміраванне ведаў асноў ідэалогіі беларускай дзяржавы, прывіццё падрастаючаму пакаленню асноўных каштоўнасцей, ідэй, перакананняў, якія адлюстроўваюць сутнасць беларускай дзяржаўнасці, фарміраванне інфармацыйнай культуры; грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне, накіраванае на фарміраванне актыўнай грамадзянскай пазіцыі і патрыятызму;  духоўна-маральнае выхаванне, накіраванае на далучэнне да агульначалавечым і нацыянальным каштоўнасцям, фарміраванне маральнай культуры.

     У свеце, які пастаянна змяняецца, неабходна захоўваць канстанты - сэнсы, асноўны з якіх з’яўляецца грамадзянска-патрыятычны накірунак. Гэта ідэя знайшла адлюстраванне ў прамове Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь А.Лукашэнкі на VI Усебеларускім народным сходзе: «Ствараючы суверэнную дзяржаву на абломках савецкай краіны, мы адрадзілі гэтую традыцыю, каб зберагчы сувязь пакаленняў і вопыт, без чаго немагчыма будаваць будучыню… не мы былі ініцыятарамі распаду той вялікай імперыі, якая забяспечвала стабільнасць у свеце і не нашымі рукамі адбылося разбурэнне Савецкага Саюза. Бо як бы ні мяняўся свет і мы, ёсць асновы, якія дазваляюць нам заставацца ў гісторыі моцным і незалежным дзяржавай. Гэта перш за ўсё культурная спадчына, нацыянальная самасвядомасць, уклад жыцця».

      Актуальнасць праекта раскрываецца ў праблемным комплексе:

     паміж неабходнасцю выхавання грамадзянскасці і патрыятызму ў сучасных умовах і ўстаноўкамі сям’і, якая займацца выхаваннем сямейных, а значыць, і грамадзянскіх каштоўнасцяў, гісторыяй свайго роду, што спараджае ў маладога пакалення «манкуртызм», няўменне распазнаваць яго і яму супрацьстаяць;

     паміж працэсам глабалізацыі, які паскараецца і які вядзе да перапляценні культур, і неабходнасцю, з аднаго боку, навучыць павазе да культуры суседніх народаў, а з другога - здолець захаваць культурна-гістарычныя традыцыі Беларусі;

     паміж пашырэннем аб’ёму інфармацыі аб чалавеку і свеце і неабходнасцю выкарыстання ведаў.

     На падставе дадзеных сцвярджэнняў ясна вызначаецца праблема: недастатковая распрацаванасць практыкаарыентаваных арганізацыйна-педагагічных умоў, якія забяспечылі эфектыўнае ўзаемадзеянне вучняў, педагогаў і бацькоў, пры якіх грамадзянска-патрыятычнае выхаванне стане з аднаго боку, прадаўжэннем выхаваўчай складаючай любога ўрока, а з другога – дасць магчымасць выкарыстоўваць іншыя формы і метады для развіцця сацыяльна значных кампетэнцый асобы.

      Дадзеную праблему можа рашыць праект “Цягнікі памяці”.

      Мэта праекта: фарміраванне каштоўнасных адносін да Радзімы, разуменне важнасці захавання гістарычнай памяці

     Задачы праекта:

     стварыць умовы для фарміравання грамадзянска-патрыятычных пачуццяў і разумення вучнямі дачынення да спраў і дасягненняў старэйшага пакалення на аснове сямейных, гістарычных каштоўнасцей;

      спрыяць фарміраванню пазітыўных адносін да дзяржаўных сімвалаў; развіццю інфармацыйнай культуры ўдзельнікаў марафону

    Навізна праекта заключаецца ў яго даследчай дзейнасці, культуралагічным падыходзе (стварэнне ўмоў для актыўнага вывучэння сваёй малой радзімы, гістарычнага мінулага беларускага народа, у тым ліку подзвігу беларускага народа ў гады Вялікай Айчыннай вайны, найважнейшых дасягненнях Рэспублікі Беларусь за гады незалежнасці.

     Прапанаваны праект не патрабуе дадатковых фінансавых укладанняў і можа быць паспяхова рэалізаваны ў іншых установах агульнай сярэдняй адукацыі

     Удзельнікі: вучні, педагогі, бацькі (законныя прадстаўнікі) і ўсе зацікаўленыя могуць прыняць удзел у даследчай, творчай рабоце, выхаваўчых мерапрыемствах у рамках праекта

      Тэрмін рэалізацыі: 01.09.2023 – 31.05.2024 года.

 

АПІСАННЕ СТРУКТУРЫ І ЗМЕСТУ ДЗЕЙНАСЦІ Ў ПЕРЫЯД РЭАЛІЗАЦЫІ ПРАЕКТА

         Дзейнасць праекта разлічана на 1 вучэбны год. Распрацавана мадэль шостага школьнага дня (дадатак).

         Асноўная ідэя мадэлі заключаецца ў тым, каб стварыць ва ўстанове адукацыі ўмовы для далучэння вучняў да гістарычнай спадчыны беларускага народа ў рамках шостага школьнага дня.

         Распрацаваная мадэль уключана ў план работы ўстановы адукацыі на 2023/2024 навучальны год.

         Каляндар мерапрыемстваў шостага школьнага дня “Цягнікі памяці” выглядае наступным чынам:

Дата

Мерапрыемства

Адказны

02.09.2023

Конкурс “Стужка часу”

Класныя кіраўнікі І-ХІ класаў

Чэлендж “Гісторыя аднаго экспаната”

Кароль Р.В., кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні

Выстава “Ганаруся, што беларусам завуся”

Даберчук Н.М., бібліятэкар

 

07.10.2023

Конкурс “Дыялог пакаленняў – тэрыторыя адзінства”

Класныя кіраўнікі І-ХІ класаў

Гульня “Мы - беларусы”

Завадская Г.К., педагог – арганізатар

Спартыўнае спаборніцтва “Алімпійскія рэзервы”

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

04.11.2023

Конкурс “Прыродная спадчына”

Класныя кіраўнікі І-ХІ класаў

Квэст “Родныя краявіды”

Завадская Г.К., педагог – арганізатар

Марафон “Піншчына: вехі гісторыі”

Даберчук Н.М., бібліятэкар

 

02.12.2023

Конкурс “Падзеі вайны”

Класныя кіраўнікі І-ХІ класаў

Інфармацыйная перадача “Кола часу”

Кароль Р.В., кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні

Спаборніцтва “Месца для подзвігу”

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Наведванне тэматычнай выставы “Генацыд. Мы памятаем”

Кароль Р.В., кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні

06.01.2024

Конкурс “Этнаграфія”

Класныя кіраўнікі І-ХІ класаў

Інтэрактыўная гульня-віктарына “Падарожжа па Беларусі”

Завадская Г.К., педагог – арганізатар

Падарожжа “Ад прадзедаў спакон вякоў нам засталася спадчына”

Даберчук Н.М., бібліятэкар

 

03.02.2024

Конкурс “Нашы землякі”

Класныя кіраўнікі І-ХІ класаў

Конкурсная праграма “#КАРАНІ”

Кароль Р.В., кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні

Спартыўная гульня “Раўненне на герояў”

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

02.03.2024

Конкурс “Подзвіг народа бессмяротны”

Класныя кіраўнікі І-ХІ класаў

Інфармацыйная перадача “Вялікая гісторыя малой радзімы”

Кароль Р.В., кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні

Чытацкая пляцоўка “Час, Радзіма, мы”

Даберчук Н.М., бібліятэкар

 

Наведванне тэматычнай выставы “Генацыд. Мы памятаем”

Кароль Р.В., кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні

06.04.2024

Конкурс “Малая Радзіма. by”

Класныя кіраўнікі І-ХІ класаў

Віртуальнае падарожжа “Зямля, дзе пачаўся твой лёс”

Кароль Р.В., кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні

Турнір “Беларусь спартыўная”

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

04.05.2024

Конкурс “Кветкі Перамогі”

Класныя кіраўнікі І-ХІ класаў

Інфармацыйны часопіс “Гонар за Беларусь”

Завадская Г.К., педагог – арганізатар

Інфармацыйны часопіс “Старонкі кніг раскажуць пра вайну”

Даберчук Н.М., бібліятэкар

 

 

Наведванне тэматычнай выставы “Генацыд. Мы памятаем”

Кароль Р.В., кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні

 

ЧАКАЕМЫЯ ВЫНІКІ

     У выніку рэалізацыі праекта чакаецца:

     далучэнне да работы па грамадзянскаму і патрыятычнаму выхаванні ўсіх суб’ектаў адукацыйнай дзейнасці;

     развіццё ў вучняў пачуцця любові да сваёй Радзімы, інтарэса і павагі да гістарычнага прошлага беларускага народа, яго культурнай спадчыны;    

     фарміраванне актыўнай грамадзянскай пазіцыі.

 

ЛІТАРАТУРА І ІНФАРМАЦЫЙНЫЯ КРЫНІЦЫ

1.Загад Міністра адукацыі “Аб удасканаленні работы па патрыятычным выхаванні” ад 25.05.2022 № 368.

2.Кодэкс Рэспублікі Беларусь аб адукацыі (Закон Рэспублікі Беларусь ад 14.01.2022 №154-З “Аб змяненні Кодэкса Рэспублікі Беларусь аб адукацыі”).

3.Праграмай бесперапыннага выхавання дзяцей і навучэнскай моладзі на 2021–2025 гг.

4.Рэспубліканскі план мерапрыемстваў па правядзенні ў 2022 годзе Года гістарычнай памяці (Пастанова Савета Міністраў Рэспублікі Беларусь ад 27.01.2022 № 50).

5.План мерапрыемстваў Міністэрства адукацыі па правядзенні ў 2022 годзе Года гістарычнай памяці.

свернуть

Напрамкі дзейнасці ўстановы адукацыі ў шосты школьны дзень

развернуть

День грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання

 

Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

 

День працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі

 

Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

 

свернуть

Порядок работы учреждения образования в шестой школьный день

развернуть

  Распарадак работы
ДУА "Бабрыкоўская сярэдняя школа" Пінскага раёна
у шосты школьны дзень

 

  Час работы
Установа адукацыі 9.00 – 14.00
Бібліятэка  9.00 – 11.00
Педагог сацыяльны 9.00 – 14.00
Пакой дзіцячых ініцыятыў  9.00 – 14.00
Спартыўная зала 10.50 – 12.50
Кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні 8.30-10.30

 

свернуть

План основных мероприятий в 6-й школьный день на 2023/2024 уч. год

развернуть

План работы ўстановы адукацыі ў шосты школьны дзень 

на 2023/2024 навучальны год

 

Дата

Пазакласныя мерапрыемствы

Работа

спартыўнай залы

Педагог–арганізатар

Педагог сацыяльны

Бібліятэка

Культурна-асветніцкі марафон «Цягнікі памяці»

02.09

9.55-10.30

Чэлендж “Гісторыя аднаго экспаната”

Кароль Р.В.

11.55-12.40

Конкурс вырабаў

“Героям Вялікай Айчыннай вайны прысвячаецца…”

Шапран І.І.

11.55-12.40

Турнір “Беларусь спартыўная”

 

9.00-9.45

Конкурс «Стужка часу»

 

10.50-11.35

Практыкум

«Я і свет вакол мяне»

 

Выстава

“Ганаруся, што беларусам завуся”

Культурна-спартыўны фестываль “Vytoki

09.09

9.00-9.45

Інтэрактыўная гульня «Дзевяць крокаў да здароўя»

Хоміч Л.У.

11.55-12.40

Марафон “Здаровы я – здаровая краіна”

9.55-10.40

Конкурсная праграма “Стыль жыцця – здароўе”

 

10.50-11.35

Практыкум

“Жыццё цудоўнае”

Выстава

“Здаровым быць модна”

Кім быць?

16.09

9.00-9.45

Вусны часопіс

«Забытыя прафесіі»

Вабішчэвіч А.П.

 

 

10.50-11.35

Спартыўныя спаборніцтвы “Маленькія спартсмены”

9.55-10.40

Падарожжа

“Беларусь – краіна адзінства”

 

10.50-11.35

Інфармацыйны часопіс “Мір на зямлі – шчаслівыя дзеці”

Літаратурнае знаёмства

“Людзі працы – соль зямлі нашай”

11.55-12.40

Лёгкаатлетычны крос

Бацькоўскі ўніверсітэт «Шчаслівыя дзеці»

23.09

 

 

 

9.00-9.45

Інфармацыйная перадача «Мая сям'я, мая краіна»

Завадская А.А.

11.55-12.40

Спартыўная гульня “Рабі так як мы”

9.55-10.40

Гасцёўня “Бацькоў не цурайся, а ад Радзімы не адракайся”

10.50-11.35

Практыкум «Сям'я – тэрыторыя бяспекі»

9.55-10.40

Конкурс «Кніга, я і мая сям'я»

Школа прававых ведаў “Права для ўсіх”

30.09

9.00-9.45

Прававая гульня «Правазнайка»

Банцэвіч А.І.

11.55-12.40

Спартыўная мазаіка

“Свет дзяцінства”

 

9.55-10.40

Гульня

«З гісторыі права і закона»

10.50-11.35

Падарожжа па дзіцячым прававым сайце

Выстава «Рэспубліка Беларусь гарантуе»

Культурна-асветніцкі марафон «Цягнікі памяці»

07.10

9.00-9.45

Конкурс “Дыялог пакаленняў – тэрыторыя адзінства”

Завадская Г.К.

 

11.55-12.40

Спартыўнае спаборніцтва “Алімпійскія рэзервы”

9.55-10.40

Гульня “Мы - беларусы”

 

 

10.50-11.35

Інфармацыйны часопіс

“Кібербулінг – падлеткавы віртуальны тэрор”

Выстава

“Памяць аб вайне нам кніга пакідае»

Культурна-спартыўны фестываль “Vytoki

14.10

9.00-9.45

Грамадзянска-патрыятычны марафон “Гэта патрэбна- не мёртвым, гэта патрэбна жывым”

Кароль Р.В.

11.55-12.40

Малыя асеннія Алімпійскія гульні

 

9.55-10.40

Гульня

“Падарожнічаем без небяспекі”

10.50-11.35

Вусны часопіс

“Бяспечная залежнасць”

Акцыя «Пра маці на старонках кніг”

 (да Дня маці)

Кім быць?

21.10

9.00-9.45

Інтэлектуальная гульня «Лабірынты прафесій»

Расцюшэўская А.В.

11.55-12.40

Спартыўны квэст  “Спартыўныя забавы”

9.55-10.40

Конкурсна-гульнявая праграма “Вясёлка прафесій”

10.50-11.35

Конкурс “Цяпло сэрцаў для мілых мам”

9.55-10.40

Віктарына

“Назаві прафесію”

Бацькоўскі ўніверсітэт «Шчаслівыя дзеці»

28.10

9.00-9.45

Падарожжа «Сямейны альбом»

Ільючык А.З.

 

11.55-12.40

Спаборніцтвы “Лоўкія і ўмелыя”

9.55-10.40

Фотавыстава

“Мы - разам”

10.50-11.35

Гульнявая праграма “Дом весці – не рукамі трэсці”

Выстава

“Хвала рукам, што пахнуць хлебам”

Культурна-асветніцкі марафон «Цягнікі памяці»

04.11

9.00-9.45

Конкурс “Прыродная спадчына”

Завадская Г.К.

 

11.55-12.40

Спартыўная гульня “Раўненне на герояў”

 

9.55-10.40

Квэст “Родныя краявіды”

10.50-11.35

Гульня – віктарына

 “Я і мае віртуальныя сябры”

Марафон “Піншчына: вехі гісторыі”

 

Культурна-спартыўны фестываль “Vytoki

11.11

9.00-9.45

Практыкум «Шкодныя звычкі і закон»

Банцэвіч У.А.

11.55-12.40

Спартыўнае свята “Усе разам”

9.55-10.40

Практыкум “Служба дапамогі”

 

10.50-11.35

Гульня “Мы ў адказе за свае ўчынкі”

Выстава фотаздымкаў

“Па прыступках здаровага харчавання”

Кім быць?

18.11

9.00-9.45

Інтэрактыўная гульня

«Мы ў прафесіі гуляем»

Курыльчык Н.М.

 

10.50-11.35

Спаборніцтвы па беларускім народным гульням “Беларусіяда”

9.55-10.40

Падарожжа “Хто яны-піянеры новай эры”

10.50-11.35

Гульня – падарожжа “У свеце прафесій”

Літаратурны пульс “Хатка ў вёсцы”

11.55-12.40

Першынства школы па шашках

Бацькоўскі ўніверсітэт «Шчаслівыя дзеці»

25.11

9.00-9.45

Марафон “Сямейныя чытанні”

Завадская С.М.

 

11.55-12.40

Спартыўны турнір “Пурпурны мячык”

9.55-10.40

Конкурсная праграма “Наша дружная сям’я”

10.50-11.35

Конкурсная праграма “Каляровы свет дзяніства”

9.55-10.40

Конкурс малюнкаў “Я ганаруся маёй сям’ёй”

Культурна-асветніцкі марафон «Цягнікі памяці»

02.12

9.00-9.45

Конкурс “Падзеі вайны”

Завадская Г.К.

9.55-10.30

Інфармацыйная перадача

“Кола часу”

Кароль Р.В.

Наведванне тэматычнай выставы “Генацыд. Мы памятаем”

Кароль Р.В.

11.55-12.40

Спаборніцтва

“Месца для подзвігу”

 

 

9.55-10.40

Конкурс

«Вайна вычыма дзяцей»

 

 

 

 

10.50-11.35

Акцыя «Дабрыня жыве там, дзе яе ствараюць»

Выстава

 “Памяць нашу не сцерці з гадамі”

 

 

Культурна-спартыўны фестываль “Vytoki

09.12

9.00-9.45

Свая гульня

«Школа-тэрыторыя здароўя»

Шапран І.І.

 

11.55-12.40

Спартыўна – конкурсная праграма “Па дарозе да Алімпійскіх гульняў”

9.55-10.40

Інтэрактыўная гульня-віктарына “Падарожжа па Беларусі”

10.50-11.35

Падарожжа «Жыццё на пазітыве»

Вандроўка «Шкодныя звычкі і закон»

Кім быць?

16.12

9.00-9.45

Гульнявая праграма

«У свеце цікавых прафесій»

Хоміч Л.У.

10.50-11.35

Першынства школы па шахматах

9.55-10.40

Квэст “БРПА-тэрыторыя дзяцінства”

10.50-11.35

Інфармацыйная перадача «У краіне правоў і абавязкаў»

9.55-10.40

Вусны часопіс

«Як да нас хлеб прыйшоў?»

11.55-12.40

Эстафета “Спартыўны калейдаскоп”

 

Бацькоўскі ўніверсітэт «Шчаслівыя дзеці»

23.12

9.00-9.45

Гульня «Бабулін куфэрак»

Вабішчэвіч А.П.

11.55-12.40

Спартландыя 

“Вяселыя старты з мамай”

9.55-10.40

Гульнявая праграма

“Мы адна сям’я”

10.50-11.35

КТС «Карысны і бяспечны Інтэрнэт»

Літаратурнае падарожжа

«Давайце чытаць разам»

Школа прававых ведаў «Права для ўсіх»

30.12

9.00-9.45

Прававы турнір

«У краіне законаў»

Хоміч М.І.

11.55-12.40

Турнір

“Спартыўныя забавы”

9.55-10.40

Квэст “Прававы лабірынт”

10.50-11.35

Дыскусійныя арэлі «Правапарушэнне, злачынства і падлетак»

Выстава «З гісторыі права і закона»

Культурна-асветніцкі марафон «Цягнікі памяці»

06.01

9.00-9.45

Конкурс «Этнаграфія»

Завадская Г.К.

 

11.55-12.40

Спартландыя “Вясёлы заапарк”

9.55-10.40

Інтэрактыўная гульня-віктарына “Падарожжа па Беларусі”

10.50-11.35

Квэст – гульня “Жыццё без наркотыкаў”

9.55-10.40

Падарожжа

“Ад прадзедаў спакон вякоў нам засталася спадчына”

Культурна-спартыўны фестываль “Vytoki

13.01

9.00-9.45

Гульня-віктарына «Вітамінны калейдаскоп»

Завадская А.А.

11.55-12.40

Гульня

“Вялікія гонкі”

9.55-10.40

Конкурс “Пазітыўны аракул”

10.50-11.35

Інфармацыйны часопіс “Бяспечнае дзяцінства”

Літаратурнае кафэ “Здорава быць здаровым”

Кім быць?

20.01

9.00-9.45

Конкурсная праграма

«Два капітаны»

Банцэвіч А.І.

11.55-12.40

Унутрышкольныя спаборніцтвы па настольнаму тэнісу

9.55-10.40

Конкурс «Раз піянер, два піянер»

10.50-11.35

Інфармацыйная перадача  “Мой выбар – жыць з пазітывам”

Кніжная выстава “Дзе праца-там і слава”

Бацькоўскі ўніверсітэт «Шчаслівыя дзеці»

27.01

9.00-9.45

Гульнявая праграма

 «Казкі майго дзяцінства»

Расцюшэўская А.В.

 

10.50-11.35

Гульня “Падарожжа па тэрыторыі здароўя”

9.55-10.50

Падарожжа “Шчаслівыя разам”

10.50-11.35

Гульня “Вандроўка праз ІнтэрНЭТЛес”

Выстава фотаздымкаў “Шчаслівыя разам”

11.55-12.40

Першынства школы па валейболу (дз)

Культурна-асветніцкі марафон «Цягнікі памяці»

03.02

9.00-9.45

Конкурс “Наша землякі”

Завадская Г.К.

9.55-10.40

Конкурсная праграма “#КАРАНІ”

Кароль Р.В.

11.55-12.40

Спартыўная гульня “Раўненне на герояў”

9.55-10.40

 Інфармацыйная перадача

“Хай ведаюць і памятаюць нашчадкі”

10.50-11.35

Гульня «Вучымся адказнасці»

Буктрэйлер

 “Чытаюць дзеці

пра вайну”

Культурна-спартыўны фестываль “Vytoki

10.02

9.00-9.45

Вусны часопіс “Дарогамі памяті. Дарогамі адзінства”

Кароль Р.В.

11.55-12.40

Малыя зімовыя Алімпійскія гульні

9.55-10.40

Практыкум “Абарані сябе”

10.50-11.35

Інфармацыйная перадача “СПАЙС-шкодная звычка”

Конкурс творчых работ “Азбука здаровага харчавання”

Кім быць?

17.02

9.00-9.45

Гульня

“Запрашаем у краіну Эканоміка”

Банцэвіч У.А.

11.55-12.40

Першынства школы па валейболу (х)

9.55-10.40

Інфармацыйная перадача “Здаровае харчаванне – сучасны стыль жыцця”

10.50-11.35

Адкрытая пляцоўка “Правілы асабістай бяспекі”

9.55-10.40

Кола гісторыі “Бацькава булка”

10.50-11.35

Спартыўнае свята “Спартыўныя рэкорды”

Бацькоўскі ўніверсітэт «Шчаслівыя дзеці»

24.02

9.00-9.45

Гасцёўня “Малюнак маёй сям’і”

Курыльчык Н.М.

 

11.55-12.40

Першынства школы па лыжных гонках

9.55-10.40

КТС “Дзеці – кветкі жыцця”

10.50-11.35

Практыкум

“Усмешка жыццю”

Выстава дэкаратыўна - прыкладной творчасці «Душа падказала – рукі зрабілі»

10.50-11.35

Падарожжа на цягніку здароўя

Культурна-асветніцкі марафон «Цягнікі памяці»

02.03

9.00-9.45

Конкурс “Подзвіг народа бессмяротны”

Завадская Г.К.

9.55-10.30

Інфармацыйная перадача “Вялікая гісторыя малой радзімы”

Кароль Р.В.

Наведванне тэматычнай выставы “Генацыд. Мы памятаем”

Кароль Р.В.

11.55-12.40

Гульнявая праграма

“Сёння модна быць здаровым”

9.55-10.40 Брэйнг- рынг

“Аб подзвігах, аб доблесці, аб славе”

10.50-11.35

Гульня – карусель “На прасторах Інтэрнэта”

Чытацкая пляцоўка “Час, Радзіма, мы”

 

Культурна-спартыўны фестываль “Vytoki

09.03

9.00-9.45

Практыкум “Бяспечная дарога”

Завадская С.М.

11.55-12.40

Конкурсная праграма “Парады доктара Здароўе”

9.55-10.40

Інфармацыйная перадача “Свет без наркотыкаў”

10.50-11.35

Інтэрактыўная гульня “У прававым полі”

Тэматычная выстава «Я родам з Беларусі»

Кім быць?

16.03

9.00-9.45

Квэст «Свет прафесій»

Шапран І.І.

11.55-12.40

Спатландыя “Спартыўная карусель”

9.55-10.40

Квіз «Акцябраты – разумныя рабяты»

10.50-11.35

Гульня “Умей сказаць НЕ”

9.55-10.40

Вусны часопіс “Піншчына аграрная”

Бацькоўскі ўніверсітэт «Шчаслівыя дзеці»

23.03

9.00-9.45

Гульнявая праграма

«Дружная сямейка»

Хоміч Л.У.

11.55-12.40

Рухомая гульня

«Два капітана»

9.55-10.40

Конкурс калажаў

“Сям'я- тое тое, што з табой назаўжды”

10.50-11.35

Круглы стол «Самастойнасць і адказнасць”

Конкурс “Мой кулінарны рэцэпт”

Школа прававых ведаў «Права для ўсіх»

30.03

9.00-9.45

Квэст «Знаўцы права»

Хоміч М.І.

11.55-12.40

Спартыўнае свята «Школьныя старты»

9.55-10.40

Гульня “Азбука бяспекі”

10.50-11.35

Практыкум

“Зробім жыццё рознакаляровым”

Марафон

“Права для ўсіх”

Культурна-асветніцкі марафон «Цягнікі памяці»

06.04

9.00-9.45

Конкурс “Малая Радзіма.by”

Завадская Г.К.

 

11.55-12.40

Турнір “Беларусь спартыўная”

 

9.55-10.40

Падарожжа “Беларусь і я – дыялог міру і стварэння”

 

10.50-11.35

Інтэрактыўны дыялог “Рэпосты і лайкі. Дзеянні і адказнасць”

Выстава 

“Хай ведаюць і памятаюць нашчадкі”

Культурна-спартыўны фестываль “Vytoki

13.04

9.00-9.45

Конкурсная праграма “Азбука дарожнага руху”

Вабішчэвіч А.П.

11.55-12.40

Малыя веснавыя Алімпійскія гульні

9.55-10.40

 Практыкум «Умей сказаць НЕ»

10.50-11.35

Гульня

“Прававыя лабірынты”

Калейдаскоп «Добрыя і дрэнныя звычкі»

Кім быць?

20.04

9.00-9.45

Інфармацыйная перадача «Сустрэча з працай»

Завадская А.А.

 

11.55-12.40

Першанства школы па лёгкай атлетыцы па праграме міжнароднай федэрацыі лёгкай атлетыкі “Kids Athletics”

9.55-10.40

Конкурс «Цімураўцы.by»

10.50-11.35

Квэст “Каб жыццё ўсміхалася”

9.55-10.40

Падарожжа

«У свеце цікавых прафесій»

10.50-11.35

Спартыўная гульня “Фізкультурная фрыгата”

Бацькоўскі ўніверсітэт «Шчаслівыя дзеці»

27.04

9.00-9.45

Квэст «Мая дружная сям'я»

Банцэвіч А.І.

11.55-12.40

Спартландыя “Тата, мама, я – спартыўная сям’я”

9.55-10.40

Конкурс сямейнай творчасці

«Таленавітыя разам»

10.50-11.35

Ток-шоу “100 пытанняў даросламу”

Акцыя “Чытанне – справа сямейная”

Культурна-асветніцкі марафон «Цягнікі памяці»

04.05

9.00-9.45

Конкурс “Кветкі Перамогі”

Завадская Г.К.

9.55-10.30

Наведванне тэматычнай выставы “Генацыд. Мы памятаем”

Кароль Р.В.

11.55-12.40

Эстафета

«Вясковы дворык»

 

 

 

9.55-10.40

Інфармацыйны часопіс “Гонар за Беларусь”

 

 

10.50-11.35

Пазнавальная праграма “Мы выбіраем жыццё”

 

 

Інфармацыйны часопіс “Старонкі кніг раскажуць пра вайну”

 

Культурна-спартыўны фестываль “Vytoki

11.05

9.00-9.45

Практыкум «Маршрутамі бяспекі»

Расцюшэўская А.В.

11.55-12.40

Малыя Алімпійскія гульні. Закрыццё

9.55-10.40

Гульня-падарожжа

“Вясёлка дзяцінства”

10.50-11.35

Інфармацыйна-аналітычная перадача

“Пакаленне Z-пытанні і адказы”

Адкрыты фармат “Бяспечнае дзяцінства”

Кім быць?

18.05

9.00-9.45

Поле цудаў “Прафесіі ад А да Я”

Ільючык А.З.

11.55-12.40

Квэст “Сцяжынка здароўя”

9.55-10.40

Акцыя «Мая праца табе, мая Айчына!»

10.50-11.35

Гасцёўня  “Каляровы настрой”

9.55-10.40

Конкурсная праграма «Гульні вясёлых мастакоў»

Бацькоўскі ўніверсітэт «Шчаслівыя дзеці»

25.05

9.00-9.45

Калектыўная творчая праца

“Традыцыі сям’і”

Банцэвіч У.А.

11.55-12.40

Спартыўна-патрыятычная гульня “Зарніца”

9.55-10.40

Квэст “Свет дзяцінства”

10.50-11.35

Інфармацыйная перадача

“Пад грыфам БЯСПЕЧНА”

Марафон “Новае пакаленне выбірае чытанне”

 

свернуть

График проведения учителями-предметниками консультаций для родителей в шестой школьный день

развернуть

ГРАФИК

проведения педагогами  консультаций для законных представителей

в шестой школьный день (I полугодие)

 

Дата консультации

Тема

Место проведения

Ответственный

02.09.2023

10.00

Современные технологии организации образовательного процесса по учебному предмету

Кабинет №8

Шапран И.И., учитель начальных классов

09.09.2023

10.00

Специфика содержания учебного предмета

Кабинет №8

Хомич Л.В., учитель начальных классов

16.09.2023

10.00

Требования, предъявляемые к уровню учебных достижений учащихся

Кабинет №8

Вабищевич В.П., учитель начальных классов

23.09.2023

10.00

Нормы оценки результатов учебной деятельности по учебному предмету

Кабинет №8

Завадская Е.А., учитель начальных классов

30.09.2023

10.00

Роль учебного предмета в развитии ребёнка

Кабинет №8

Бонцевич О.И., учитель белорусского языка и литературы

07.10.2023

10.00

Успехи или затруднения ребенка при изучении учебного предмета, путях ликвидации пробелов в знаниях

Кабинет №8

Сидоревич Н.А., учитель биологии и химии

14.10.2023

10.00

Объём, содержание домашних заданий, требования к качеству его выполнения

Кабинет №8

Кулеш Е.А., учитель белорусского языка и литературы

21.10.2023

10.00

Воспитание и развитие личности учащегося средствами учебного предмета „Информатика“

Кабинет №8

Растюшевская Е.В., учитель информатики

28.10.2023

10.00

Организация работы с учащимися подготовительной группы с учётом дифференцированного подхода к их физическому развитию

Кабинет №8

Ильючик Е.З., учитель физической культуры и здоровья

04.11.2023

10.00

Формирование речевой культуры учащихся на учебных занятиях по русскому языку и литературе как средство личностного развития учащегося

Кабинет №8

Шепелевич Г.М., учитель русского языка и литературы

11.11.2023

10.00

Профориентация учащихся на учебных занятиях по учебному предмету «Физическая культура и здоровье»

Кабинет №8

Бонцевич В.А., учитель физической культуры и здоровья

18.11.2023

10.00

Развитие мотивации учащихся к изучению иностранного языка

Кабинет №8

Курильчик Н.Н., учитель немецкого языка

25.11.2023

10.00

Формирование математической и финансовой грамотности учащихся средствами учебного предмета «Математика»

Кабинет №8

Завадская С.Н., учитель математики

02.12.2023

10.00

Формирование у учащихся социально ответственного поведения, уважительного отношения к собеседнику, умения делать выводы посредством системы заданий и упражнений, используемых на уроках белорусского языка и литературы

Кабинет №8

Кулеш Е.А., учитель белорусского языка и литературы

09.12.2023

10.00

Здоровый образ жизни на примере родителей

Кабинет №8

Шапран И.И., учитель начальных классов

16.12.2023

10.00

Развитие познавательной сферы учащихся на учебных занятиях

Кабинет №8

Хомич Л.В., учитель начальных классов

23.12.2023

10.00

Активизация самостоятельной учебно-познавательной деятельности учащихся начальных классов на учебных занятиях

Кабинет №8

Вабищевич А.П., учитель начальных классов

30.12.2023

10.00

Помощь родителей- какой она должна быть?

Кабинет №8

Хомич Н.И., учитель физики

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ГРАФИК

проведения педагогами  консультаций для законных представителей

в шестой школьный день (IІ полугодие)

 

Дата консультации

Тема

Место проведения

Ответственный

06.01.2024

Как повысить учебную мотивацию подростков

Кабинет №8

10.00

Сидоревич Н.А., учитель биологии

13.01.2024

Режим дня школьника

Кабинет №8

10.00

Завадская Е.А., учитель начальных классов

20.01.2024

Дифференцированный подход к контролю и оценке результатов учебной деятельности учащихся с учетом физического развития и медицинских показаний

Кабинет №8

10.00

Ильючик Е.З., учитель физической культуры и здоровья

27.01.2024

Безопасность подростков в сети Интернет

Кабинет №8

10.00

Растюшевская Е.В., учитель информатики

03.02.2024

Реализация воспитательного потенциала учебного предмета «История»

Кабинет №8

10.00

Король Р.В., учитель истории

10.02.2024

Формирование  функциональной грамотности учащихся на учебных занятиях и во внеучебной деятельности

Кабинет №8

10.00

Кулеш Е.А., учитель белорусского языка и литературы

17.02.2024

Главные правила здорового образа жизни

Кабинет №8

10.00

Бонцевич В.А., учитель физической культуры и здоровья

24.02.2024

Развитие  учебно-познавательных умений учащихся

Кабинет №8

10.00

Курильчик Н.Н., учитель немецкого языка

02.03.2024

Информационная культура и медиакомпетентность как средство формирования речевой, языковой, коммуникативной и лингвокультурологической компетенций учащихся

Кабинет №8

10.00

Кулеш Е.А., учитель белорусского языка и литературы

09.03.2024

Современные  методы и приёмы обучения решению задач по математике на разных этапах и уровнях обучения

Кабинет №8

10.00

Завадская С.Н., учитель математики

16.03.2024

Как родители могут помочь ребёнку учиться

Кабинет №8

10.00

Шапран И.И., учитель начальных классов

23.03.2024

Реализация принципа инклюзии в образовательном процессе

Кабинет №8

10.00

Хомич Л.В., учитель начальных классов

30.03.2024

Актуальные технологии и практики обучения

Кабинет №8

10.00

Хомич Н.И., учитель физики

06.04.2024

Формирование у учащихся системы нравственных ценностей

Кабинет №8

10.00

Кулеш Е.А., учитель русского языка и литературы

13.04.2024

Учитель и проблемы дисциплины

Кабинет №8

10.00

Вабищевич А.П., учитель начальных классов

20.04.2024

Учение с увлечением

Кабинет №8

10.00

Завадская Е.А., учитель начальных классов

27.04.2024

Контроль и оценка результатов учебной деятельности учащихся

Кабинет №8

10.00

Шепелевич Г.М., учитель русского языка и литературы

04.05.2024

О геноциде белорусского народа в годы Великой Отечественной войны

Кабинет №8

10.00

Король Р.В., учитель истории

11.05.2024

Формирование информационной и коммуникативной компетенции учащихся средствами учебного предмета «Информатика»

Кабинет №8

10.00

Растюшевская Е.В., учитель информатики

18.05.2024

Ваш ребёнок вырос

Кабинет №8

10.00

Ильючик Е.З., учитель физической культуры и здоровья

25.05.2024

Формирование метапредметных, предметных и личностных компетенций учащихся в процессе освоения ими содержания учебных программ с помощью разнообразных организационных форм

Кабинет №8

10.00

Бонцевич В.А., учитель физической культуры и здоровья

свернуть

График проведения факультативных занятий

развернуть

Графік правядзення

факультатыўных заняткаў

Назва факультатыўных заняткаў

Час/

месца правядзення

Мая прафесійная будучыня

(ІХ клас)

9.55

Кабінет №10

свернуть

График работы объединений по интересам

развернуть

Графік работы

аб’яднанняў па інтарэсах

у шосты школьны дзень  

Назва аб’яднання па інтарэсах

Час работы/

месца правядзення

Экалагічны экспрэс

9.00-9.45

Кабінет №10

Mix-stile

9.00-9.45

9.55-10.40

Камбінаваная майстэрня

І паверх

 

свернуть

Общественно полезный труд

развернуть

Графік правядзення грамадска-карыснай працы у шосты школьны дзень

Час правядзення

 

Месца правядзення

 

 

10.50-11.35

11.50-12.35

(ІХ клас)

 

Тэрыторыя ўстановы адукацыі

(кабінет №10)

 

 

свернуть

График работы педагога социального

развернуть

Графік работы педагога сацыяльнага ў шосты школьны дзень

на ІІ паўгоддзе 2023/2024 навучальнага года

Дзень нядзелі

Рэжым работы

 

Субота

9.00-14.00

 

свернуть

График занятости спортивного зала

развернуть

Графік занятасці

спартыўнай залы

у шосты школьны дзень

Дзень нядзелі

Рэжым работы

 

Субота

10.50-12.50

 

 

свернуть

График работы библиотеки

развернуть

Графік работы бібліятэкі ў шосты школьны дзень

  2023/2024 навучальнага года

Дзень нядзелі

Рэжым работы

 

Субота

9.00-11.00

 

 

свернуть

График занятости кабинета информатики в шестой школьный день

развернуть

 

Графік занятасці

кабінета інфарматыкі

у шосты школьны дзень

Час работы

 

 

9.00-9.45

Аб’яднанне па інтарэсах

9.55-10.40

Працоўнае навучанне

10.55-11.35

Выхаваўчае мерапрыемства

11.55-12.40

Выхаваўчае мерапрыемства

свернуть

График занятости кабинета информационных технологий

развернуть

Графік занятасці

кабінета інфармацыйных тэхналогій

у шосты школьны дзень

Час работы

 

 

9.00-12.40

Выхаваўчыя мерапрыемствы

 

 

 

свернуть

Графік работы педагога-арганізатара ў шосты школьны дзень

развернуть

Час работы

 

9.00-14.00

свернуть

Графік работы ў шосты школьны дзень кіраўніка па ваенна-патрыятычным выхаванні

развернуть

Час работы

 

8.30-10.30

свернуть