Каникулы

Министерство образования Республики Беларусь информирует, что в 2019/2020 учебном году организация образовательного процесса будет осуществляться по четвертям в следующие сроки:

первая четверть – со 2 сентября 2019 г.  по 31 октября 2019 г.;

вторая – с 11 ноября 2019 г.  по 24 декабря 2019 г.;

третья – с 13 января 2020 г.  по 28 марта 2020 г.;

четвертая – с 6 апреля 2020 г.  по 30 мая 2020 г.

На протяжении учебного года устанавливаются каникулы:

осенние – 9 дней с 1 ноября 2019 г.  по 9 ноября 2019 г. включительно;

зимние – 17 дней с 26 декабря 2019 г.  по 11 января 2020 г.  включительно;

весенние – 6 дней с 30 марта 2020 г.  по 4 апреля 2020 г.  включительно;

летние – 92 дня с 1 июня 2020 г.  по 31 августа 2020 г., для учащихся, завершивших обучение на II ступени общего среднего образования, – 82  дня с 11 июня 2020 г. по 31 августа 2020 г. включительно.

Для учащихся I – II классов (ІІІ классов – для учащихся с ОПФР с пятилетним сроком обучения на I ступени общего среднего образования) в ІІІ четверти проводятся дополнительные зимние каникулы с 17 февраля 2020 г. по 23 февраля 2020 г. продолжительностью 7 дней.

План мероприятий в рамках профилактической акции "Полезные каникулы" с 26.12.2019 по 11.01.2020

развернуть

Дата правядзення

Мерапрыемства

Удзельнікі

Месца

правядзення

Адказны

26.12.2019

Чацвер

9.00-10.00

Мерапрыемствы па класах

 І, V-ХІ

Кабінет №1,10,15, 17, 8, 9, 14,6

Класныя кіраўнікі

10.00-11.00

Забаўляльная праграма

“Час вясёлых задумак”

V – ХІ клас

Кабінет №8

Завадская Г.К., педагог – арганізатар

11.00-12.00

Спаборніцтвы “Вялікія гонкі”

V – ХІ клас

Спартыўная зала

Ільючык А.З., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

27.12.2019

Пятніца 

9.00-10.00

Мерапрыемствы па класах

ІІ,ІІІ, IV клас

Кабінет №3,11,7,

Класныя кіраўнікі

11.00-12.00

Конкурсная праграма “Беларуская сняжынка”

 

V-VII  клас

Спартыўная

зала

Ільючык А.З., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

10.30

Удзел у раённым этапе інтэлектуальна- пазнавальнай гульні

“Піянерскі квіз”

VII клас

РЦТДіМ

(в.Пінкавічы)

Завадская Г.К., педагог - арганізатар

28.12.2019

Субота 

9.00-10.00

Брэйн-рынг  “Вандроўка па родным краі”

VI-VII клас

Кабінет №8

Завадская Г.К., педагог - арганізатар

10.00-11.00

Спартыўныя гульні

“Уперад! Да здароўя!”

 

VI-VII клас

Спартыўная зала

Банцэвіч У.А., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

18.00-21.00

Музычная кампазіцыя

“Новы год крочыць па планеце”

VII – ХІ клас

Актавая зала

Завадская Г.К., педагог – арганізатар

Ільючык А.З., класны кіраўнік

30.12.2019

Панядзелак 

9.00-10.00

Мерапрыемствы па класах

І-ХІ  клас

Кабінет №1, 1,3,11,7,10,15,

17,8,9,14,6

 

Класныя кіраўнікі

11.00-12.00

Навагодні ранішнік “Навагодні серпанцін”

І – VI клас

Актавая зала

Завадская Г.К., педагог - арганізатар

11.00-12.00

Спартыўныя праграма

“Сябруюць дзеці на планеце”

VІІ – ХI клас

Спартыўная зала

Ільючык А.З., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

11.00-12.00

Трэнінг “У павуціне сацыяльных сетак”

ІХ – ХІ клас

Кабінет №15

Курыльчык Н.М., трэнер - інструктар

31.12.2019

Аўторак

11.00-12.00

Спартыўныя спаборніцтвы

“Бітва цітанаў”

V –VII клас

Спартыўная зала

Ільючык А.З., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

10.00-11.00

Гульня “Шукаю сябра”

 

V –VII клас

Кабінет №8

Банцэвіч А.І., педагог сацыяльны

03.01.2020

Пятніца 

9.00-10.00

Мерапрыемствы па класах

ІІ,ІІІ, IV клас

Кабінет №3,11,7

Класныя кіраўнікі

10.00-11.00

Дзелавая гульня “Юрыдычная азбука”

 

VIII, Х, ХІ клас

Кабінет №8

Завадская Г.К., педагог – арганізатар

11.00-12.00

Эстафета “Спартыўны калейдаскоп”

VIII, Х, ХІ клас

Спартыўная

зала

Ільючык А.З., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

10.00

Удзел у раённым першынстве па тэхніцы турызма і спартыўнаму арыентаванню

VIII – ХІ клас

ДУА “Аснежыцкая сярэдняя школа” Пінскага раёна

Кароль Р.В., педагог дадатковай адукацыі

04.01.2020

Субота

10.00-11.00

Фестываль талентаў

І – ХІ клас

Актавая зала

Курыльчык Н.М., намеснік дырэктара

11.00-12.00

Спартыўны турнір “Дзень рэкордаў

 

 

І – ХІ клас

Спартыўная зала

Ільючык А.З., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

10.30

Удзел у хіт – парадзе музейных экспанатаў “Супер экспанат”

VI – VII клас

РЦТДіМ

(в.Пінкавічы)

Завадская Г.К., педагог – арганізатар

06.01.2019

панядзелак

10.00-11.00

Мерапрыемствы па класах

І – ХІ  клас

Кабінет №1, 1,3,11,7,10,15,

17,8,9,14,6

Класныя кіраўнікі

11.00-12.00

Спартыўны конкурс “Вышэй вясёлкі”

VI, ІХ, Х-ХІ  клас

Спартыўная зала

Банцэвіч У.А., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

12.00-13.00

Брэйн – рынг “Што? Дзе? Калі?”

VI, ІХ, Х-ХІ  клас

Кабінет №8

Завадская Г.К., педагог – арганізатар

08.01.2020

Серада

10.00-11.00

Гульня

“У краіне рэчаў”

V –ІХ клас

Кабінет №15

Дабярчук Н.М., бібліятэкар

11.00-12.00

Спартыўная эстафета “Хто хутчэй”

VII клас

Спартыўная зала

Банцэвіч У.А., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

09.01.2020

Чацвер

10.00-11.00

Мерапрыемствы па класах

 І, V-ХІ

Кабінет № №1,10,15,7,8,9,14,6

Класныя кіраўнікі

11.00-12.00

Спартыўны конкурс

“У пошуках добрага настрою”

І, V-ХІ  клас

Спартыўная зала

Банцэвіч У.А., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

10.01.2020

Пятніца

10.00-11.00

Мерапрыемствы па класах

ІІ,ІІІ, IV клас

Кабінет №3,11,7

Класныя кіраўнікі

11.00-12.00

Спаборніцтвы “Экспрэс здароўя”

VIII, Х, ХІ клас

Спартыўная зала

Банцэвіч У.А., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

11.01.2020

Субота

10.00-11.00

Экалагічны турнір “Знаўцы прыроды”

I – VІ клас

 

Кабінет №8

Сідарэвіч Н.А., класны кіраўнік

 

 

11.00-12.00

Малыя зімовыя Алімпійскія гульні

 

 

 

(V-VIII)

 

 

Спартыўная зала

Банцэвіч У.А., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

свернуть

График проведения объединений по интересам на каникулах

развернуть

(26.12.2019 па 04.01.2020)

Дзень нядзелі

Назва аб’яднання

Час правядзення

Месца правядзення

Педагог

Панядзелак

Карамелькі

14.00-14.45

Актавая зала

Вабішчэвіч А.П.

Аўторак 

Цудоўны куфэрак

 

11.40-12.25

Кабінет №11

Карпучык А.В.

Вясёлыя ракеткі

13.30-14.15

Спартыўная зала

Ільючык А.З.

Серада

Вясёлыя ракеткі

11.40-12.25

Спартыўная зала

Ільючык А.З.

Чацвер

Юны інспектар дарожнага руху

12.00-12.45

Кабінет №9

(тэрыторыя ўстановы адукацыі)

 

Кароль Р.В.

Пятніца

Гейм -дызайнеры

11.30-12.15

Кабінет №16

Расцюшэўская А.В.

Субота

Юны пажарны выратавальны

11.00-11.45

Кабінет №9

Банцэвіч У.А.

Mix-stile

11.00-11.45

11.55-12.40

Камбінаваная майстэрня

Хоміч М.І.

Экалагічны экспрэс

11.00-11.45

Кабінет №13

Сідарэвіч Н.А.

 

ГРАФІК ПРАВЯДЗЕННЯ

аб’яднанняў па інтарэсах

на перыяд канікул

(05.01.2020 па 11.01.2020)

Дзень нядзелі

Назва аб’яднання

Час правядзення

Месца правядзення

Педагог

Панядзелак

Карамелькі

12.00-12.45

Актавая зала

Вабішчэвіч А.П.

Вясёлыя ракеткі

12.00-12.45

Спартыўная зала

Ільючык А.З.

 

Цудоўная майстэрня

 

11.00-11.45

Кабінет №11

Карпучык А.В.

Чацвер

Вясёлыя ракеткі

12.00-12.45

Спартыўная зала

Ільючык А.З.

 

Гейм -дызайнеры

11.00-11.45

Кабінет №16

Расцюшэўская А.В.

Юны інспектар дарожнага руху

12.00-12.45

Кабінет №9

(тэрыторыя ўстановы адукацыі)

 

Кароль Р.В.

Субота

Юны пажарны выратавальны

11.00-11.45

Кабінет №9

Банцэвіч У.А.

Mix-stile

11.00-11.45

11.55-12.40

Камбінаваная майстэрня

Хоміч М.І.

Экалагічны экспрэс

11.00-11.45

Кабінет №13

Сідарэвіч Н.А.

 

ГРАФІК ПРАВЯДЗЕННЯ

аб’яднанняў па інтарэсах

на перыяд канікул

(26.12.2019 па 11.01.2020)

(Пінскі РЦТіКДіМ)

Дзень нядзелі

Назва аб’яднання

Час правядзення

Месца правядзення

Педагог

 

Чацвер

АванТурыст

10.00-10.45

10.55-11.40

Тэрыторыя ўстановы адукацыі

Кароль Р.В.

 

 

 

 

свернуть