Каникулы

Министерство образования Республики Беларусь информирует, что в 2019/2020 учебном году организация образовательного процесса будет осуществляться по четвертям в следующие сроки:

первая четверть – со 2 сентября 2019 г.  по 31 октября 2019 г.;

вторая – с 11 ноября 2019 г.  по 24 декабря 2019 г.;

третья – с 13 января 2020 г.  по 28 марта 2020 г.;

четвертая – с 6 апреля 2020 г.  по 30 мая 2020 г.

На протяжении учебного года устанавливаются каникулы:

осенние – 9 дней с 1 ноября 2019 г.  по 9 ноября 2019 г. включительно;

зимние – 17 дней с 26 декабря 2019 г.  по 11 января 2020 г.  включительно;

весенние – 6 дней с 30 марта 2020 г.  по 4 апреля 2020 г.  включительно;

летние – 92 дня с 1 июня 2020 г.  по 31 августа 2020 г., для учащихся, завершивших обучение на II ступени общего среднего образования, – 82  дня с 11 июня 2020 г. по 31 августа 2020 г. включительно.

Для учащихся I – II классов (ІІІ классов – для учащихся с ОПФР с пятилетним сроком обучения на I ступени общего среднего образования) в ІІІ четверти проводятся дополнительные зимние каникулы с 17 февраля 2020 г. по 23 февраля 2020 г. продолжительностью 7 дней.

План мероприятий в рамках профилактической акции "Полезные каникулы"

развернуть

Дата правядзення

Мерапрыемства

Удзельнікі

Месца

правядзення

Адказны

30.03.2020

Панядзелак

 

Мерапрыемствы па класах

9.00-10.00

І – ХІ клас

Кабінет №1, 3, 11, 8, 15, 16, 17, 13, 9, 14, 6

Класныя кіраўнікі

Аб’яднанне па інтарэсах “Карамелькі”

13.30-14.15

Члены аб’яднання па інтарэсах

Актавая зала

Вабішчэвіч А.П.

31.03.2020

Аўторак

Аб’яднанне па інтарэсах “Цудоўны куфэрак”

11.00-11.45

Члены аб’яднання па інтарэсах

Кабінет №8

Карпучык А.В.

Аб’яднанне па інтарэсах “Вясёлыя ракеткі”

14.15-15.00

Члены аб’яднання па інтарэсах

Спартыўная зала

Ільючык А.З.

01.04.2020

Серада

Аб’яднанне па інтарэсах “Вясёлыя ракеткі”

13.30-14.15

Члены аб’яднання па інтарэсах

Спартыўная зала

Ільючык А.З.

Конкурсная праграма “Хвіліна славы”

11.00-12.00

VI клас

Пакой дзіцячых ініцыятыў

Завадская Г.К.

02.02.2020

Чацвер

Мерапрыемствы па класах

9.00-10.00

І – ХІ клас

Кабінет №1, 3, 11, 8, 15, 16, 17, 13, 9, 14, 6

Класныя кіраўнікі

Акцыя “Кніжкіна бальніца”

11.00-12.00

ІІІ клас

Бібліятэка

Даберчук Н.М.

 

Конкурс лістовак “Асцярожна, вірус”

Члены ГА БРПА

Пакой дзіцячых ініцыятыў

Завадская Г.К.

03.04.2020

Пятніца

Аб’яднанне па інтарэсах “Гейм - дызайнеры”

11.00-11.45

Члены аб’яднання па інтарэсах

Кабінет №16

Расцюшэўская А.В.

Аб’яднанне па інтарэсах “Юны інспектар дарожнага руху”

11.00-11.45

Члены аб’яднання па інтарэсах

Кабінет №9 (тэрыторыя УА)

Кароль Р.В.

Акцыя “Чысты двор”

12.00-13.00

Члены ГА БРПА

Тэрыторыя ўстановы адукацыі

Завадская Г.К.

04.04.2020

Субота

Аб’яднанне па інтарэсах “Юны пажарны выратавальны”

11.00-11.45

Члены аб’яднання па інтарэсах

Кабінет №9

Банцэвіч У.А.

Аб’яднанне па інтарэсах “Mix-stile”

10.00-10.45

10.55-11.40

Члены аб’яднання па інтарэсах

Камбінаваная майстэрня

Хоміч М.І.

Аб’яднанне па інтарэсах “Экалагічны экспрэс”

11.00-11.45

Члены аб’яднання па інтарэсах

Кабінет №13

Сідарэвіч Н.А.

Гульня “Загадай - адгадай”

9.00-10.00

IV клас

Кабінет №16

Сідарэвіч Н.А.

Забаўляльная праграма

“Калі вы ветлівы”

9.00-10.00

VІІІ клас

Пакой дзіцячых ініцыятыў

Завадская Г.К.

Гульнёвая праграма

“Гэтыя забаўныя жывёлы”

10.00-11.00

IV клас

Бібліятэка

Даберчук Н.М.

30.03-04.04

Падрыхтоўка вучняў да ўдзелу ў НПК “Я - даследчык”

IV клас

Кабінет №6

Вабішчэвіч А.П.

30.03-04.04

Падрыхтоўка вучняў да удзелу ў раённай алімпіядзе па вучэбных прадметах

ІІІ-Х клас

(індывідуальна)

 

Настаўнікі – прадметнікі

30.03-04.04

Пасяджэнне клуба “ТрыП”

ХІ клас

Кабінет №6

Настаўнікі – прадметнікі

30.03-04.04

Работа над афармленнем музейнага пакоя

 

Кабінет №2

Шэпялевіч Г.М.

30.03-04.04

Рэйд “Падлетак”

 

 

Адміністрацыя УА, класныя кіраўнікі, бацькі

30.03-04.04

Рэйд “Сям’я”

 

 

Адміністрацыя УА, класныя кіраўнікі

свернуть